Kako navode, Ministarstvu prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine upućen je zahtjev za slobodan pristup informacijama kojim traže kompletnu projektnu dokumentaciju, nacrt pravilnika o dodjeli stanova, podatke o broju i strukturi prijavljenih građana, model finansiranja projekta, kao i interne instrukcije u vezi realizacije.
Udruženje je podnijelo i pritužbu Ombudsmanu Crne Gore zbog sumnje na diskriminaciju i netransparentnost u procesu prijavljivanja i dodjele stanova.
Kako su naveli, veliki broj podstanara nije imao realnu mogućnost da se prijavi putem onlajn platforme Vlade Crne Gore, a Udruženju je, kako tvrde, predato više od 2.000 zahtjeva građana.
“Ponovo pozivamo nadležne institucije da hitno objave pravilnik o dodjeli stanova i uključe Udruženje podstanara u nadzor projekta, kako bi se zaštitila prava građana i osigurala pravična i transparentna dodjela stanova”, navodi se u saopštenju.
Iz Udruženja poručuju da projekat „Velje brdo“ mora biti usmjeren na rješavanje stambenog pitanja građana, a ne na stvaranje nove zone za rentijere.
Foto: Udruženje podstanara
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!