Portal PG081
  • Naslovna
  • Politika
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Podgorica
    • Naselja
    • Infrastruktura
    • Događaji
  • Društvo
  • Hronika
    • Crna hronika
  • Ekonomija
  • Sport
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Kultura
  • Svijet
  • PG081 Plus
Home » Stanari na Koniku bez prilaza: Najavljena nova saobraćajnica do ljeta
NaslovnaPodgorica

Stanari na Koniku bez prilaza: Najavljena nova saobraćajnica do ljeta

Stanari Ulice Branka Radičevića na Koniku upozoravaju da su nakon izgradnje Bulevara Pera Ćetkovića ostali bez bezbjednog prilaza svojim domovima, zbog čega svakodnevno funkcionišu u otežanim i rizičnim uslovima.

by Portal PG081 27.03.2026
27.03.2026 29 Pregleda
29

Kako navode, jedini način da dođu do bulevara vodi preko deponije, koja se nalazi tik uz dvorište Osnovna škola „Božidar Vuković Podgoričanin“, što predstavlja ozbiljan problem, posebno za djecu i starije, naročito u večernjim satima.

Mještanka Tanja Šaranović istakla je da građani traže samo osnovno – bezbjedan pristup svojim kućama.

Povezane vijesti
  • DNP neće doći na sjednicu Skupštine Glavnog grada 19. marta
    14.03.2026
  • Osumnjičeni za trostruko ubistvo doveden na saslušanje
    22.04.2026
  • Stranci drže 87% tržišta goriva: Domaći distributeri na marginama
    29.03.2026
  • Crna Gora protiv Turske, Poljske i Izraela u kvalifikacijama za Eurobasket 2027
    31.03.2026

„Ovo je jedini put i tražimo da nam se omogući normalan i siguran prilaz domovima“, kazala je ona.

Stanari navode da su imali korektnu komunikaciju sa Sekretarijatom za saobraćaj, te da je sekretar Nino Kaluđerović reagovao brzo i uputio nadležne službe na teren.

Na problem su ukazali i drugi mještani, ističući da je situacija posebno teška za porodice sa djecom, ali i zbog bezbjednosnih rizika.

„Nema prostora za šetnju, niti mogućnosti da se ljudi mimoiđu. Uz to, prostor oko deponije privlači nepoželjne aktivnosti i dodatno ugrožava bezbjednost“, upozorili su stanovnici.

Direktor gradskog preduzeća Putevi d.o.o. Podgorica Radoš Zečević obišao je lokaciju i najavio konkretno rješenje.

Prema njegovim riječima, planirana je izgradnja nove dvosmjerne saobraćajnice koja će povezati naselje sa bulevarom, uz uklanjanje postojeće deponije sa trase budućeg puta.

„Potrebno je sprovesti mjerenja, izradu geodetske podloge i projekat, ali plan je da sve bude završeno do ljeta“, kazao je Zečević.

Stanari poručuju da ih ohrabruje to što je problem konačno prepoznat, ali naglašavaju da će konačno zadovoljstvo uslijediti tek kada obećano rješenje bude realizovano i kada dobiju bezbjedan prilaz svojim domovima.

Foto: RTV Podgorica

Šta misliš?

Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!

  • like 0
  • love 0
  • haha 0
  • wow 0
  • sad 0
  • angry 0
Crna GoraKonikPodgoricaPuteviRadoš Zečević

Ostavite komentar Otkaži odgovor

Sačuvaj moje podatke na ovom sajtu, kada sledeći put budem komentarisao/la.

Najnovije

  • Istorijski uspjeh na Mundijalu:​ BiH srušila Katar, „Zmajevi“ 99 odsto u nokaut fazi Svjetskog prvenstva!

  • Đurović najavio: Uskoro trobojka ispred Skupštine Crne Gore, to je naša istorija

  • Đukanović kršio Zakon o sprečavanju korupcije: ASK utvrdila da bivši predsjednik države nije prijavio 11 komada vatrenog oružja

  • U petak u Mateševu zvanično počinju radovi na drugoj dionici auto-puta do Andrijevice

  • Istorijsko priznanje u Njujorku: Dritan Abazović proglašen za počasnog građanina u sjedištu njujorškog parlamentarizma

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

@2026 - Sva prava zadržana. Portal PG081


Nazad na početak
Portal PG081
  • Naslovna
  • Politika
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Podgorica
    • Naselja
    • Infrastruktura
    • Događaji
  • Društvo
  • Hronika
    • Crna hronika
  • Ekonomija
  • Sport
    • Crna Gora
    • Region
    • Svijet
  • Kultura
  • Svijet
  • PG081 Plus