U poređenju sa februarom prošle godine, potrošnja je veća za 2,83 odsto.
Prema podacima EPCG, prosječan februarski račun za električnu energiju iznosio je 43,25 eura, ukoliko se izuzmu neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni.
Najnižu prosječnu potrošnju bilježe domaćinstva na Žabljaku, gdje je prosječan račun iznosio 21,94 eura, dok je najveća prosječna potrošnja zabilježena u Tivtu, gdje su domaćinstva u prosjeku potrošila električnu energiju u vrijednosti od 54,94 eura.
Podaci pokazuju da će 56,73 odsto domaćinstava dobiti račun do 30 eura, dok će 14,66 odsto potrošača plaćati između 30 i 50 eura. Račun u rasponu od 50 do 100 eura ima 18,5 odsto kupaca, dok je potrošnja veća od 100 eura zabilježena kod 10,1 odsto domaćinstava.
Iz EPCG su saopštili da je 157.618 potrošača, odnosno 38,28 odsto domaćinstava, ostvarilo 38 odsto popusta na aktivnu energiju kroz program „Zlatni tim“. Popust od 21,5 odsto ostvarilo je 17.272 potrošača, što predstavlja 4,19 odsto domaćinstava.
Takođe, 15.583 domaćinstva u Pljevljima dobila su 50 odsto popusta na račun za struju, na osnovu odluke Odbora direktora EPCG, u cilju smanjenja aerozagađenja i imajući u vidu značaj Rudnika uglja i Termoelektrane Pljevlja za elektroenergetsku stabilnost države.
Izvor/Foto: EPCG
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!