Predsjednik Sindikata Nenad Rakočević saopštio je da Parking servis već danima nema karata za parkiranje, niti blokova za izdavanje parking naloga, zbog čega kontrolori ne mogu da obavljaju svoj posao.
Prema njegovim riječima, na kioscima se ne mogu kupiti karte u iznosima od 0,40, 0,50 i 0,60 eura, dok kontrolori nemaju naloge od 2,40, 2,50 i 2,60 eura, što je dovelo do ozbiljnog poremećaja u radu sistema naplate parkinga.
Rakočević navodi da se u prosjeku dnevno izdavalo između 700 i 1.000 naloga, što je donosilo prihod i do 2.500 eura dnevno, pa je zbog zastoja u izdavanju naloga kumulativni gubitak preduzeća već premašio 20.000 eura.
Sindikat upozorava da problem ne utiče samo na finansije preduzeća već i na građane, posebno stanare koji uredno plaćaju parking, ali zbog zastoja u sistemu imaju manje raspoloživih mjesta.
Iz Sindikata su takođe najavili mogućnost podnošenja krivičnih prijava zbog sumnje u zloupotrebu položaja i pritiske na zaposlene u preduzeću.
Izvor/Foto: Vijesti/Parking servis Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!