Policija u Nikšiću saslušala je lokalnog mještanina S. Blečića i njegovu suprugu zbog sumnje da su na državnom imanju na lokaciji Kapino polje prosuli veću količinu otrovnih materija. Incident je izazvao posebnu zabrinutost jer se radi o livadi koja se redovno koristi za ispašu više stotina grla stoke.
Prema nezvaničnim saznanjima iz Uprave policije, supružnici su tokom saslušanja negirali optužbe da su iz automobila marke “golf 2” posipali otrov po javnoj površini. Ipak, o cijelom događaju je odmah obaviješteno Osnovno državno tužilaštvo koje je dalo nalog za prikupljanje svih dodatnih informacija i dokaza kako bi se u potpunosti rasvijetlile okolnosti ovog slučaja.
Trenutno je na terenu u toku akcija uklanjanja opasnih materija kako bi se spriječile eventualne posljedice po stočni fond i okolinu. Nadležne službe nastavljaju rad na terenu dok se čekaju dalji koraci tužilaštva u odnosu na prikupljene dokaze.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!