Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata osumnjičenom D.T, koji se sumnjiči da je 9. aprila napao službenike obezbjeđenja Doma zdravlja na Koniku i upućivao im ozbiljne prijetnje.
Njemu se na teret stavlja krivično djelo – napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
Iz ODT-a je saopšteno da postoji osnovana sumnja da je osumnjičeni navedenog dana, oko 14:00 časova, u prostorijama Doma zdravlja na Koniku, fizički napao službenike obezbjeđenja nakon što je odbio da napusti ordinaciju. Kako se navodi, on je tom prilikom oštećenima upućivao i grube uvrede i prijetnje.
Tužilaštvo je pojasnilo da je mjera zadržavanja određena zbog postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od ponavljanja krivičnog djela. Naime, osumnjičeni D.T. je od ranije poznat organima reda i višestruko je osuđivan za krivična djela sa elementima nasilja.i
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!