Crnogorsko Ministarstvo odbrane i Ambasada Njemačke u Podgorici organizovaće u utorak humanitarni koncert povodom obilježavanja jubilarne, dvadesete godišnjice obnove nezavisnosti Crne Gore. Na ovom svečanom događaju, koji će se održati u Muzičkom centru u Podgorici sa početkom u 20 sati, nastupiće renomirani Vojni orkestar njemačkih Oružanih snaga. Iz Ministarstva odbrane su saopštili da je koncert humanitarnog karaktera, te da će sav prikupljeni novac biti doniran Resursnom centru za djecu i mlade, a građani i organizacije sredstva mogu uplatiti na žiro račun broj: 510-203008-79.
Predstavnici Ministarstva pozvali su građane da u što većem broju podrže ovu humanitarnu akciju i uživaju u bogatom muzičkom programu njemačkog vojnog orkestra. Istaknuto je da ovaj nastup, organizovan u duhu savezništva i tradicionalnog prijateljstva dvije države, na dostojanstven način obilježava dvije decenije crnogorske nezavisnosti.
Nastup i na primorju za Dan nezavisnosti
Pored glavnog humanitarnog događaja u glavnom gradu, Vojni orkestar Oružanih snaga Njemačke predstaviće se i primorskoj publici na sam Dan nezavisnosti, 21. maja u Budvi. Proslava na primorju započeće ispred zidina Starog grada, gdje će njemački muzičari od 11 do 12 sati održati koncert svečane muzike.
Nakon toga, program se seli unutar starogradskih zidina, pa je od 14 sati do 14 sati i 45 minuta kod crkve Svetog Marka planiran još jedan nastup, tokom kojeg će orkestar izvesti repertoar moderne i rok muzike, čime će se zaokružiti praznično obilježavanje ovog značajnog državnog jubileja.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!