Krivične prijave podnijeli su službenici Sektora za borbu protiv kriminala – Odsjeka za borbu protiv korupcije, ekonomskog kriminala, sprovođenja finansijskih istraga i suzbijanje ekološkog kriminala, u saradnji sa urbanističko-građevinskom inspekcijom Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, a u koordinaciji sa osnovnim državnim tužilaštvima u Podgorici, Ulcinju i Baru.
Sumnja se da su G.B. (38) iz Podgorice, S.K. (67) iz Bijelog Polja, te Š.N. (50) i Đ.R. (73) iz Bara tokom proteklih godina započeli izgradnju objekata od čvrstih materijala bez prijave i potrebne dokumentacije za građenje.
Iz Uprave policije poručeno je da će službenici Sektora za borbu protiv kriminala nastaviti koordinisane aktivnosti sa urbanističko-građevinskim inspektorima u cilju suzbijanja bespravne gradnje na teritoriji Crne Gore, koja osim devastacije prostora uzrokuje i značajnu materijalnu štetu budžetu države i lokalnih samouprava.
Foto: Uprava policije
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!