Inicijativu je pokrenula Slobodanka Krgović, uz obrazloženje da bi se na taj način država simbolično odužila majkama za njihov doprinos društvu i demografskom razvoju.
Prema predlogu, majci bi se za svako rođeno dijete priznavalo po pet godina radnog staža – za jedno dijete pet godina, za dvoje deset, za troje 15, za četvoro 20, a za petoro 25 godina staža.
Predlagač smatra da bi takva mjera majkama olakšala odlazak u penziju i doprinijela njihovom dostojanstvenijem životu, ali i da bi mogla imati pozitivan efekat na podsticanje nataliteta u Crnoj Gori.
Inicijativa je trenutno u javnoj raspravi od 26. februara do 27. aprila, nakon čega bi mogla biti razmatrana u daljoj skupštinskoj proceduri.
Izvor/Foto: Dan/Ilustracija
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!