On je naveo da je taj prostor više od dvije decenije bio zapušten i devastiran, a gradska uprava je prošle godine pokrenula aktivnosti na njegovom čišćenju i vraćanju u funkciju.
Do kraja ove godine očekuje se dobijanje urbanističko-tehničkih uslova, nakon čega slijedi izrada projekata i pribavljanje građevinske dozvole, a potom i raspisivanje tendera za izvođača radova.
Gradnja na primorju ima dodatna ograničenja jer tokom turističke sezone nije dozvoljeno izvođenje radova, zbog čega je plan da radovi počnu početkom godine, a zatim budu nastavljeni nakon završetka sezone.
Izmjenama planske dokumentacije toj lokaciji je vraćena prvobitna namjena – dječje odmaralište, iako je ranije bila planirana stambena gradnja.
Izvor/Foto: Dan/M. Vujisić
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!