Vrhovni sud Crne Gore stavio je tačku na jedan od najdužih sudskih procesa u istoriji tamošnjeg pravosuđa, potvrdivši presudu kojom su Saša Boreta, Ljubo Bigović, Ljubo Vujadinović i Milan Šćekić osuđeni na po 30 godina zatvora. Oni su proglašeni krivim za teško ubistvo, izazivanje opšte opasnosti i niz drugih krivičnih djela koja su pratila ovaj tragični događaj.
Ovom odlukom konačno je okončan postupak protiv izvršilaca i organizatora zločina, što je kod porodice stradalog izazvalo snažne emocije. Sestra ubijenog inspektora istakla je da je vijest o pravosnažnoj presudi dočekala sa suzama radosnicama, naglasivši da je nakon dvadeset godina teške agonije pravda konačno pobijedila. Prema njenim riječima, odluka Vrhovnog suda da odbije žalbe odbrane kao neosnovane bila je jedina očekivana, jer je krivica optuženih tokom iscrpljujućeg procesa nedvosmisleno dokazana.
Iako izražava duboko zadovoljstvo što su organizatori i ubice njenog brata pravosnažno osuđeni, porodica podsjeća da borba za potpunu pravdu još uvijek traje. Fokus javnosti i istražnih organa sada se usmjerava na otkrivanje onih koji su stajali iza ovog zločina, jer trenutnim postupkom nisu bili obuhvaćeni nalogodavci.
Porodica izražava nadu da će nakon potvrđivanja ove presude nadležne institucije uskoro pokrenuti i postupak za hapšenje onih koji su naredili ubistvo, čime bi se u potpunosti rasvijetlila pozadina zločina koji je dvije decenije opterećivao crnogorsko društvo.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!