Službenici Uprave policije podnijeli su krivične prijave protiv dvije osobe iz Zete, koje se sumnjiče da su se bavile proizvodnjom i distribucijom opojnih droga, saopšteno je iz nadležnih institucija.
Kako se navodi, policija je kroz operativne aktivnosti došla do sumnje da su osumnjičeni organizovali proizvodnju i dalju prodaju narkotika na području Podgorice i okoline. Tokom sprovedenih mjera i radnji, prikupljeni su dokazi koji upućuju na osnovanu sumnju da su učestvovali u nezakonitim aktivnostima vezanim za promet droge.
Protiv njih su podnijete krivične prijave nadležnom tužilaštvu, koje će u daljem postupku odlučivati o kvalifikaciji djela i eventualnom pokretanju istrage. Iz policije nijesu saopšteni dodatni detalji o količini zaplijenjenih supstanci, niti o tačnoj vrsti droge, imajući u vidu tok postupka.
Ova akcija dio je kontinuiranih aktivnosti policije usmjerenih na suzbijanje zloupotrebe i trgovine narkoticima, posebno na području Podgorice i prigradskih naselja, gdje su u prethodnom periodu zabilježeni slični slučajevi.
Nadležni poručuju da će i u narednom periodu nastaviti sa pojačanim kontrolama i operativnim radom na otkrivanju i procesuiranju svih oblika organizovanog kriminala i nelegalne trgovine.
Izvor/Foto: Pobjeda/Ilustracija
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!