Prvi neodgovorni vozač, dvadesetdvogodišnji J.R. iz Podgorice, snimljen je kamerama video-nadzora u tunelu Raš, gdje je izvršio izuzetno opasno i nepropisno preticanje. Iz Uprave policije javno upozoravaju da ovakav manevar u tunelima spada među najrizičnije oblike ponašanja u saobraćaju. Detaljnijom kontrolom utvrđeno je da je Podgoričanin počinio niz prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima (ZOBS), s obzirom na to da je preticao na mjestu gdje je to izričito zabranjeno i pritom direktno ugrozio vozila koja su se kretala iz suprotnog smjera. Protiv njega će nadležnom sudu biti podnijet zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka.
U odvojenoj akciji barske policije sankcionisan je i L.P. (27) iz Bara, koji je napravio niz prekršaja na dionici magistralnog puta kroz mjesta Haj-Nehaj i Sutomore. Njega su policijski službenici locirali i kaznili zbog nepropisnog prestrojavanja, preticanja preko neisprekidane (pune) uzdužne linije, kao i zbog upravljanja vozilom bez korišćenja sigurnosnog pojasa.
Iz Uprave policije poručuju da će saobraćajna policija i u narednom periodu nastaviti sa pojačanim preventivnim i represivnim aktivnostima na primorju. Fokus će, uz asistenciju savremenih pametnih sistema video-nadzora, biti na otkrivanju i oštrom procesiranju svih vozača koji svojim neodgovornim ponašanjem povećavaju rizik od nastanka teških saobraćajnih nezgoda sa fatalnim ishodom.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!