Akcija je usmjerena na suzbijanje ilegalne sječe i nezakonitog prometa drvnih sortimenata, kao i na sprečavanje ekološkog kriminala na teritoriji opštine Nikšić. Tokom pojačanih kontrola, policija je obišla kritične lokalitete i kontrolisala veći broj teretnih vozila.
U mjestu Orah, policija je kontrolisala V.T. (58) iz Nikšića, za kojeg je utvrđeno da je izvršio bespravnu sječu ogrijevnog drveta u državnoj šumi. Po nalogu državnog tužioca, protiv njega će biti podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo šumska krađa. Takođe, u mjestu Kunovo, kontrolisan je N.B. (55) koji je prevozio drva bez dokumentacije, zbog čega mu je šumarska inspekcija izrekla novčanu kaznu od 1.000 eura.

Slična situacija zabilježena je i kod vozača M.T. (35), kojem je zbog prevoza drvne mase bez papira privremeno oduzeto teretno vozilo, a izrečena mu je i kazna od 1.000 eura. Iz Uprave policije poručuju da će službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“ nastaviti sa intenzivnim kontrolama do kraja ogrijevne sezone kako bi zaštitili šumske resurse i procesuirali sve odgovorne za bespravne aktivnosti u šumarstvu.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!