Zarubica je bio izričit da Sindikat neće staviti potpis na ovaj dokument ukoliko se ne obezbijedi povećanje koeficijenata, za šta, kako tvrdi, imaju više nego opravdane argumente.
Zarubica je ukazao na to da se dijalog u Crnoj Gori u posljednje vrijeme, nažalost, samo fingira, što je prepoznato i sa važnih međunarodnih adresa. On je podsjetio na nedavno održanu konferenciju Međunarodne sindikalne organizacije Solidarnost, na kojoj je sekretarka Evropskog ekonomskog i socijalnog komiteta (EKS) jasno delegatima stavila do znanja da je pravi, a ne prividni socijalni dijalog ključni preduslov za zatvaranje poglavlja 19. Generalni sekretar SSCG je naglasio da će Sindikat učiniti sve da pomogne državi na njenom putu ka Evropskoj uniji, ali da istovremeno neće dozvoliti kršenje radničkih prava.
Prema njegovim riječima, na adresu crnogorskog premijera već su stigla pisma upozorenja od strane međunarodnih institucija u kojima se izričito zahtijeva povratak za pregovarački sto i pronalaženje rješenja za OKU. Zarubica je nakon pomenute konferencije najavio mogućnost da u Crnu Goru stignu i predstavnici Evropske komisije sa jasnom porukom, s obzirom na to da EKS ima svoje predstavnike i u Evropskom parlamentu i u Evropskoj komisiji. On je još jednom pozvao poslodavce i Vladu da sjednu za sto i kroz argumentovanu raspravu pronađu tačku spajanja.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!