Prema prvim informacijama, potvrđeno je da su naši državljani, kao i ostatak posade, u dobrom zdravstvenom stanju i da se nalaze na bezbjednom.
Radulović je istakao da su u toku intenzivni pregovori između brodarske kompanije i iranske strane kako bi se situacija što prije razriješila. Naglasio je da su nadležni državni organi Crne Gore u stalnom kontaktu sa posadom i prate svaki korak u razvoju događaja.
„Našim pomorcima i njihovim porodicama upućujemo punu podršku, uz poruku da ćemo učiniti sve za pozitivan ishod ove situacije i njihovu bezbjednost“, poručio je ministar Radulović. Ministarstvo pomorstva, u saradnji sa diplomatskim kanalima, nastaviće da preduzima sve neophodne mjere kako bi se osigurao nesmetan povratak pomoraca i rješavanje statusa broda.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!