Glavni grad će prvi put dobiti PG Night Market, novi koncept večernjeg događaja koji spaja pijacu, gastronomiju, muziku i druženje, a prvo izdanje biće održano u petak u TC Gintaš sa početkom u 19 časova.
Podgorica će dobiti novi urbani događaj – PG Night Market, koji će građanima ponuditi drugačiji način večernjeg izlaska. Prvo izdanje planirano je na pijaci u Gintašu, gdje će posjetioci imati priliku da uživaju u spoju hrane, muzike i druženja.
Na marketu će biti predstavljeni proizvodi malih poljoprivrednih proizvođača, pijačnih prodavaca, vinara, craft pivara i rukotvoraca, a posjetioci će moći da degustiraju i kupe domaće proizvode i specijalitete iz podgoričkog regiona.
Organizatori navode da je cilj događaja da klasičnu pijacu pretvori u mjesto okupljanja i večernjeg izlaska, po uzoru na slične manifestacije u evropskim gradovima.
Tokom večeri planiran je i muzički program: 19:00 – 20:30 DJ Miqelly, 20:30 – 22:00 Eliza Stark & The Dappers, 22:00 – 00:00 Ansambl Toć.
Događaj je organizovan uz podršku Turističke organizacije Podgorice i gradskog preduzeća Tržnice i pijace, sa ciljem da se obogati večernja ponuda i ožive gradski prostori.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!