Tokom Prvog samita predsjednika parlamenata zemalja članica i partnera Parlamentarne skupštine Mediterana (PAM), održan je bilateralni sastanak na kojem je potvrđen visok stepen saradnje između Crne Gore i Azerbejdžana. Centralna tema razgovora bila je priprema predstojeće uzvratne posjete predsjednika Skupštine Crne Gore, Andrije Mandića, ovoj azijskoj državi.
Sagovornici su izrazili obostrano zadovoljstvo zbog predstojećeg intenziviranja odnosa, uz načelni dogovor da se Mandićeva zvanična posjeta Azerbejdžanu realizuje u drugoj polovini 2026. godine. Kako je saopšteno iz Skupštine, konkretni termini ovog susreta biće precizirani u najskorijem roku.
Poseban naglasak tokom dijaloga stavljen je na potrebu za dodatnom institucionalizacijom veza između dva zakonodavna doma. U tom smislu, iskazana je spremnost za potpisivanje Memoranduma o saradnji, dokumenta koji će činiti formalni okvir za buduće zajedničke aktivnosti. O detaljima ovog sporazuma u narednom periodu intenzivno će komunicirati kabineti i generalni sekretari dva parlamenta, kako bi se pripremio teren za njegovo skoro potpisivanje.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!