Stubići su postavljeni na više lokacija u gradu kako bi spriječili nepropisno parkiranje i ubrzali saobraćaj, ali u praksi često stvaraju i dodatne probleme. Kako navodi Ilić, oni mogu imati pozitivan efekat na pojedinim saobraćajnicama, ali nijesu trajno rješenje.
Poseban problem, ističe, nastaje u situacijama kada vozila sa prvenstvom prolaza – poput hitne pomoći – ne mogu lako da se probiju kroz saobraćaj zbog postavljenih stubova i gužvi na kolovozu.
Prema njegovim riječima, ključ rješenja je veća kontrola na ulicama.„Vozači se često nepropisno parkiraju jer znaju da za to neće biti kažnjeni. Potrebno je povećati prisustvo saobraćajne policije i dosljedno kažnjavati prekršaje“, rekao je Ilić.
On smatra da je za dugoročno poboljšanje saobraćajne kulture potrebno raditi i na edukaciji, uključujući uvođenje saobraćajnog obrazovanja u osnovne škole.
I pored brojnih stubića na podgoričkim ulicama, nepropisno parkiranje i dalje ostaje jedan od glavnih uzroka saobraćajnih gužvi u Glavnom gradu.
Izvor/Foto: Gradski portal/Screenshot
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!